За словами Горної, під час опиту жителі області назвали три, на їх думку, найбільш корумповані державні установи - ними виявилися Державтоінспекція (ДАІ), міліція (не включаючи ДАІ) і суди.
Щодо сприйняття корупції, то найгостріше її сприймають громадяни молодшого і середнього віку з рівнем доходів вище 1500 гривень в місяць і із спеціальною або вищою освітою, повідомила Горна. При цьому вона відзначила, що населення Чернігівської області в півтора рази частіше пропонує хабарі добровільно, ніж стає жертвою здирства. Експерт повідомила, що індекс здирства хабарів в Чернігівській області нижче в порівнянні з Харківською і Полтавською областями, але добровільне хабарництво перевищує показники областей-сусідів майже в два рази.
Горна також відзначила низький рівень готовності населення області боротися з корупцією. Так, за даними дослідження, з цим явищем готова боротися лише чверть жителів Чернігівської області. В цілому ж по Україні цей показник складає 33,3%. Серед активістів більшість складають громадяни середнього або старшого віку, які мають середній рівень доходів (від 600 до 1500 гривень в місяць) і середню освіту.
Презентоване дослідження є першим дослідженням такого масштабу з питань корупції в Україні. Дані дослідження дозволяють не тільки оцінити ефективність Порогової програми протидії корупції, яка почалася в Україні в грудні 2006 року, але і інформувати громадян про виконання зобов"язань, узятих на себе урядом. Дослідження проводилось впродовж лютого-березня у всіх областях України, АР Крим і місті Києві. Всього в ньому приймали участь понад 10,5 тисяч респондентів, передають Подробности.
Коментарі