Політики і експерти вважають, що збільшення терміну згодиться нинішньому президентові в 2012 році, якщо він вирішить повернутися. Але в Кремлі стверджують, що слова Путіна на цю тему - не більше ніж міркування вголос.
Про можливість збільшення президентського терміну Путін заявив в п"ятницю на зустрічі із західними журналістами, приуроченої до саміту "великої вісімки".
Голова Ради Федерації Сергій Міронов повідомив, що відповідні зміни в Конституції можуть вступити в силу для президента, який обиратиметься в 2012 році. Спікер упевнений, що ініціатива внесення відповідних змін до Конституції парламентом може бути розглянута вже нинішньою осені, а остаточне рішення може бути ухвалене в 2009-2010 роках, коли приймуть закон про внесення змін до Конституції. Для внесення поправок до Конституції в питанні збільшення терміну президентських повноважень референдум не потрібний.
"У запуску кампанії по збільшенню терміну напередодні думських виборів зацікавлені всі лояльні Кремлю сили, - відзначає Дмитро Бадовській з Інституту соціальних систем. - Міронов відстоюватиме авторство ідеї, "єдинороси" - прив"язуватимуть її до свого проекту "План Путіна", а обіцянка прийняти норму не раніше 2008-2009 років - послання виборцям, що партії борються за повернення Путіна після 2012 року". "Такі поправки дозволять повернутися Путіну через чотири роки вже на довший термін", - допускає Віталій Іванов з Центру політкон"юнктури.
Хто скільки править
Терміни президентства в західних країнах значно відрізняються. У США вибори розділу держави проводяться раз на чотири роки. У Німеччині, Греції, Франції, Угорщині президент обирається раз в п"ять років. У Австрії термін президентських повноважень складає шість років, а в Ірландії - сім. П"ятирічний президентський термін був вже і в новітній історії Росії. 12 червня 1991 року екс-президент Борис Єльцин був вибраний президентом Росії на п"ять років. Термін повноважень розділу держави був змінений лише в 1995 році, а в 1996 році Єльцин переобирався вже на чотири роки, повідомляє NEWSru.
Коментарі