31 січня 2014 року на Майдані Незалежності та вулиці Грушевського було спокійно. Ранок почався з 20-градусного морозу.
31 січня Віктор Янукович підписав скасування більшості "диктаторських законів" 16 січня.
У цей день українські військовослужбовці засудили захоплення протестувальниками адмінбудівель і закликали Януковича вжити усіх законних заходів для стабілізації ситуації.
"Висловлюючи свою громадянську позицію, військовослужбовці та співробітники Збройних сил, які проходять службу та працюють в апараті Міноборони, закликали верховного головнокомандуючого в рамках чинного законодавства вжити невідкладних заходів щодо стабілізації ситуації в країні і досягненню злагоди в суспільстві", - йшлося у зверненні.
У свою чергу генеральний секретарь НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав армію України притримуватися нейтралітету при вирішенні політичної кризи в державі.
"Вітаю скасування в Україні антипротестного законодавства, але дуже стурбований спробою втягнути Збройні сили в кризу. Військові України користуються повагою і повинні залишатися нейтральними", - зазначив Расмуссен.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відмова активістів звільнити вулиці та поява викраденого Булатова (30 січня)
31 січня близько 500 активістів вишикувалися біля КМДА і звідти відправилися пікетувати столичне управління ДАІ, що на вулиці Богдана Хмельницького.
Люди вимагають від керівництва Державтоінспекції знайти тих, хто спалив автомобілі учасників Автомайдану та інших автомобілістів, не причетних до якихось протестних рухів.
Також мітингувальники закликали працівників ДАІ переходити на сторону народу.
"Учасники Автомайдану переконані, що автомобілі в Києві знищуються або самою ДАІ, або під її керівництвом", - наголосив Олександр Бригинець.
У той же час Міністерства внутрішніх справ через "масові заворушення" оголосило у розшук активістів Автомайдану Олексія Гриценка, Дмитра Булатова та Сергія Кобу.
Булатова силовики намагаються заарештувати прямо в лікарні, де йому надається лопомога після викрадення. Депутати від опозиції заявили, що цілодобово чергуватимуть біля палати автомайданівця.
Підвечір силовики покинули лікарню.
31 січня представники "Правого сектора" та ветерани-афганці висловили вимогу включити їх до переговорів опозиції з владою.
"У зв'язку з тим, що влада й опозиція не досягають ніяких домовленостей із врегулювання надзвичайної ситуації в державі і підводять країну на межу війни, ми, "Правий сектор", "афганці" та інші силові структури Майдану звертаємося з вимогою до влади й опозиції поновити переговорний процес і включити нас до переговорного процесу", - заявив Дмитро Ярош.
31 січня українські журналісти записали відеозвернення до влади із закликом почути суспільство.
Коментарі