21 лютого рано вранці жителі Землі зможуть спостерігати останнє до 2010 року повне місячне затемнення, під час якого можна буде стежити за тінню нашої планети, що накриває Місяць.
Завтрашнє 3,5-годинне затьмарення буде добре видно майже на всій території планети, за винятком азіатських країн і Австралії.
За розрахунками учених, унікальне явище почнеться в 3:43 по київському часу і завершиться в 7 годин 9 хвилин. Повністю закритою місяць знаходитиметься в період з 5:01 до 5:51.
Місячне затемнення спостерігається на половині території Землі, де на момент цього унікального явища – ніч. Відбувається місячне затемнення в той момент, коли Сонце, Місяць і Земля виявляються на одній лінії, причому наша планета - в центрі.
Астрономи повідомляють, що максимальна теоретично можлива тривалість повної фази місячного затемнення складає 108 хвилин. Слід зазначити, що навіть під час повного затьмарення Місяць не зникає повністю, вона просто стає темно-червоною. Це пояснюється тим, що Місяць навіть у фазі повного затьмарення продовжує освітлювати.
Завтрашнє місячне затемнення буде найбільш виразне видно з території Європи, Росії, Південної і Північної Америки.
Нагадаємо, що попереднє повне місячне затемнення відбулося 28 серпня 2007 року, а ось наступне трапиться 21 грудня 2010 року, повідомляє CyberSecurity.
Коментарі