неділя, 25 жовтня 2020 19:05

Заборонена "Справа Василя Стуса" і зелене цуценя сколихнули інтернет цього тижня
14

У центрі столиці протестували інвестори банку "Аркада". Через мітинг перекрили рух транспорту вулицею Хрещатик.

Мітингарі перед будівлею КМДА вимагають добудувати житлові комплекси "Еврика", "Патріотика", "Патріотика на озерах". 20 серпня поточного року НБУ визнав банк "Аркада" неплатоспроможним, після того як його капітал зменшився до однієї третини від нормативу. Пізніше Нацбанк зарахував банк "Аркада" до категорії проблемних.За даними Нацбанку, визнання банку банкрутом не пов'язане із затримкою введення в експлуатацію житлових комплексів "Еврика" та "Патріотика".

"Проблеми з капіталом сталися через втрату основного активу - будівлі головного офісу та земельної ділянки за адресою вул. Ольгинська, 3 в Києві. При цьому, більше 90% вкладників - понад 5000 осіб - отримають вклади в повному обсязі. Розмір їхніх внесків не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн.

Автор: Сергій Старостенко
  Вкладники банку "Аркада"
Вкладники банку "Аркада"

Робітники миють яблука для виготовлення закарпатської палинки — бренді з фруктових спиртів. На виготовлення півлітрової пляшки напою потрібно близько 5 кг фруктів

Автор: Getty Images
  Виробництво палинки
Виробництво палинки

Будівельники бетонують частину мосту у Запоріжжі. До кінця року мають завершити роботи та запустити рух по верховій гілці мосту через Дніпро. Йдеться про три смуги руху, що об'єднають Хортицький район та острів Хортицю. Роботи тривають цілодобово, задіяні близько 600 людей та півсотні техніки. Запорізький міст — це магістраль завдовжки понад 9 км, що складається з шести транспортних розв'язок, у складі яких 27 штучних споруд, у тому числі два мости з окремими спорудами під кожний напрямок руху. Будівництво мосту почалось 16 років тому. На міст уже витратили близько 400 млн доларів. Після того як гроші з ковід-фонду перерозподілили на програму президента "Велике будівництво", роботи відновили.

Автор: Getty Images
  Міст через Дніпро у Запоріжжі
Міст через Дніпро у Запоріжжі

У селі Розсошенці на Полтавщині, сухе 300-річне дерево за кошти громади перетворили на скульптурну композицію з кобзарем, лелеками та "духом дуба". Дерево з десяток років стояло сухим. Однак у громаді вирішили його не спилювати. "Всі його називали "козацький дуб", а якщо козацький, то самі розумієте. Зверху лелеки, з цього боку дударик гусей пасе. А ще, я називаю його, – дух дуба, захисник", − розповів автор композиції Андрій Мірошниченко. Роботу майстер розпочав у липні. Створив чотири ескізи зображень, а найкраще з них обирали місцеві жителі, голосуючи у соцмережах. "З першого ескізу залишився лише кобзар у тій формі, в якій мав бути, а решту довелося переробляти. Там сучок, гниль – і змушувало змінювати композицію, сюжет навіть", - додає Мірошниченко. Над скульптурою 10 м заввишки та близько 5 м в обхваті майстер працював понад два місяці. Обробив її розчином від шкідників та вкрив спеціальною олією, щоб захистити деревину від вологи й ультрафіолетового випромінювання. Щербанівська ОТГ заплатила за друге життя старого дуба близько 100 тис. грн.

Автор: Getty Images
  Скульптура з засохлого дуба
Скульптура з засохлого дуба

Шевченківський районний суд Києва 21 жовтня продовжив запобіжні заходи ветерану АТО та музиканту Андрію Riffmaster Антоненку, дитячому хірургу Юлії Кузьменко та військовій медсестрі Яні Дугарь. Також після оголошення рішення між прихильниками підозрюваних та силовиками виникли сутички.

У справі про вбивство журналіста Павла Шеремета продовжується фарс, який почався із пресбрифінгу в грудні торік. І міністр внутрішніх справ Арсен Аваков до останнього триматиме Андрія Антоненка під вартою - під преференції чи певні гарантії собі.

Тому чергове засідання суду закінчилося незмінним запобіжним заходом для Антоненка і поверненням електронного браслета Юлії Кузьменко, вважає громадський активіст Назар Приходько.

Свою версію рішення суду пояснює адвокат Сергій Старенький.

Автор: Getty Images
  Суд у справі вбивства Павла Шеремета
Суд у справі вбивства Павла Шеремета

У Києві пройшла акція "Читання при свічках", яка стала відповіддю на заборону суду поширювати книгу Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" без дозволу Віктора Медведчука.

"Яка ж правда так ображає "честь і гідність" безчесного адвоката? Зберемося... і дізнаємося, читаючи книгу Вахтанга Кіпіані при свічках. Як у радянські часи, коли правдива Українська література заборонялася цензурою і люди змушені були читати вночі, потайки, при свічках", - заявили організатори.

Автор: УНІАН
  "Справу Василя Стуса" читають при свічках
"Справу Василя Стуса" читають при свічках

Президент Володимир Зеленський 20 жовтня виступає зі щорічним посланням до Верховної Ради. Це вже друге звернення в його каденції. Із першим біля трибуни парламенту стояв 29 серпня торік - після парламентських виборів.

Традиційно послання глави держави до парламенту не пройшло повз соціальні мережі. Експерти та активісти активно діляться враженнями від промови.

Автор: Getty Images
  Президент України Володимир Зеленський у Верховній Раді
Президент України Володимир Зеленський у Верховній Раді
Будівництво казино та шестизіркового готелю Crown Towers Sydney триває на набережній в гавані австралійського Сіднея, 21 жовтня 2020 р.

Відкрити вежу планували вже у грудні цього року. Але свято може бути зіпсоване. Проти власника найвищої споруди континента мільярдера Джеймса Пекера можуть порушити справу про відмивання грошей.

Автор: REUTERS
  Хмарочос в Сіднеї, Австралія
Хмарочос в Сіднеї, Австралія
Фісташка — так назвали цуценя, що народилося із зеленим хутром на одній з ферм Сардинії. Експерти кажуть, такий колір тварини отримують ще в утробі: там є пігмент, що фарбує хутро. Спершу колір був дуже яскравим, але за кілька днів почав бліднути. А з дорослішанням він узагалі зникне.

Автор: REUTERS
 

У шотландському небі зграя шпаків стає схожою на рідину, яка ширяє в небесах і постійно змінює форму, створюючи химерні малюнки і переміщуючись як один живий організм. У процесі мурмурації — так називається своєрідний танок птахів - може бути задіяно до 100 тисяч особин. Кожен птах в зграї задає траєкторію польоту для 7 шпаків, що знаходяться поблизу нього. Зграя з 7 птахів впливає на політ вже 49 шпаків, а вони задають напрям для 343 птахів.

Багато орнітологів схиляються до думки, що таким чином шпаки відлякують хижаків, які рідко нападають на великі зграї. В результаті неймовірних танців, в повітрі виникають різні образи, фігури і картини.

Автор: REUTERS
  Птахи в Шотландії
Птахи в Шотландії

Карін Стенгер і Кармен Кранк збирають жолуді в лісі в Баварії. Їх пророщують і згодом висаджують дуби в інших місцях Німеччини.

Автор: Getty Images
  Збирання жолудів
Збирання жолудів

Робітники збирають журавлину на фермі у штаті Квебек, Канада. Цьогоріч бракує робочих рук, скаржаться фермери. Через карантинні обмеження приїхало менше заробітчан, ніж торік.

Автор: Getty Images
  Журавлинові поля в Квебеку
Журавлинові поля в Квебеку

На виборчих дільницях у Каліфорнії збирають бюлетені, щоб відправити їх поштою. Державний секретар Алекс Паділла заявив, що цього року штат отримав приблизно в десять разів більше таких типів бюлетенів, ніж на тому ж етапі виборів 2016 року. Вперше в історії всі зареєстровані виборці в Каліфорнії отримали голосування поштою. Так намагаються запобігти поширенню COVID-19. США лідирує і за кількістю нових випадків зараження, і за кількістю смертей.

Автор: Getty Images
  Вибори президента США
Вибори президента США

Відвідувач роздивляється мармурову скульптуру під назвою "Христос біля колони" італійського художника Крістофоро Соларі. У Луврі демонструватимуть італійську скульптуру від Донателло до Мікеланджело під час виставки "Тіло і душа". Триватиме до 18 січня наступного року.

Автор: Getty Images
  Виставка скульптур у Луврі
Виставка скульптур у Луврі
Зараз ви читаєте новину «Заборонена "Справа Василя Стуса" і зелене цуценя сколихнули інтернет цього тижня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути