Від початку війни РФ проти України, яка триває з 24 лютого, майже чверть населення України була змушена тікати з власних домівок.
Серйозність ситуації неможливо переоцінити, заявила представниця Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг під час виступу зі Льова на пресбрифінгу в Палаці Націй у Женеві 25 березня. Про це повідомляє ZN.ua.
"За одну ніч життя було зруйновано, а сім'ї розірвано. За один місяць понад 10 мільйонів людей були змушені тікати, рятуючи своє життя, залишивши свої домівки та речі. Понад 6,5 мільйонів осіб переміщено всередині України, а ще 3,7 мільйонів людей були змушені покинути країну. Ці цифри зростають щодня", - повідомила вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США можуть прийняти до 100 тис. біженців з України - ЗМІ
Ще близько 13 млн українців застрягли в постраждалих районах.
"Або не можуть виїхати через підвищені ризики безпеки, руйнування мостів і доріг, а також через брак ресурсів або інформації про те, де знайти безпеку та житло. Сьогодні мільйони в Україні живуть у постійному страху. Невибіркові обстріли та потужні бомбардування змушують людей годинами вдень і вночі ховатися у бомбосховищах та укриттях", - додала Біллінг.
Оприлюднено детальну інформацію для українців, котрі шукають прихисток у країнах Європейського Союзу. Претендувати на статус особи, якій надано тимчасовий захист, українці можуть у будь-якій країні ЄС, на статус біженця - лише в тій країні, кордон якої перетнули.
Біженці не можуть покинути країну, в яку прибули, та змінити місце проживання, надане державою. Зате перебувати в статусі біженців українці мають право безстроково на час існування підстав його надання. Громадяни, котрі отримали тимчасовий захист, можуть вільно обирати місце проживання. В такому статусі українці зможуть перебувати до 4 березня 2023 року з можливістю продовження ще на рік залежно від ситуації в нашій країні.
Коментарі