Увечері 26 листопада понад півтисячі львів'ян зібралося біля пам'ятника Степану Бандері. Люди прийшли, щоб вшанувати загиблих від дій злочинного режиму Сталіна-Джугашвілі.
Акцію організували автономні націоналісти. Усі люди в колоні тримали лампадки. Попереду 5 хлопців несли банер з портретом Миколи Лемика та револьвер із написом "За глум – не сльози, тільки кров".
О 18:30 колона рушила вулицею Бандери до пам'ятника жертвам політичних репресій. Попереду людей їхала машина ДАІ. Люди йшли мовчки, біля монумента стали у півколо.
"80 років тому влада влаштувала геноцид нашого народу. Тоді загинуло кілька мільйонів українців. Подібне винищення проводить і сьогоднішня влада – щороку українців в Україні зменшується на півмільйона. Але ця влада має пам'ятати, як і ми пам'ятаємо Миколу Лемика! Він один, хто відповів не слізьми, а кулями окупаційному режиму! Ми пам'ятаємо Миколу Лемика?- запитав хлопець міцної статури у чорній кепці. - Так, - хором відповів натовп. – Слава нації!"
ФОТОРЕПОРТАЖ: Ющенко і Кравчук прийшли вшанувати жертв Голодомору двічі за день
Звідти вулицею Дорошенка мовчазна колона рушила до пам'ятника Кобзареві. На підніжжя постаменту винесли банер, два прапори з символом "Ідея нації" та вийшла дівчина, яка сказала промову.
"Кілька днів тому я почула фразу, що пам'ять має бути гнучкою. Сказав її добре відомий Дмитро Табачник. І найдивніше, що багато моїх знайомих погодилися із цією фразою. Напевно, в цьому і є наша проблема, в тому, що пам'ять багатьох гнучка. І зараз ті люди, які сидять при владі, постійно перекручують історичні факти, прикриваючись тим, що ніби-то так зручніше. Але, як я бачу, нас сьогодні уже достатньо. І ми сьогодні є і в інших містах. Тому залишилося уже недовго. Чим більший тиск, тим більший опір!"
ФОТОРЕПОРТАЖ: Янукович вшанував жертв голодоморів з трьома своїми попередниками
Після промови люди виклали лампадками слово "геноцид" та розійшлися.
Коментарі
8