За матеріалами: "ForUm", "Сегодня".
Детектив Роберт Коул, тримаючи напоготові пістолет, досліджує покинутий будинок в Клівленді, штат Огайо. Зображення Ентоні Сво, зняте для журналу Time, краще будь-яких слів оповідає про наслідки світової фінансової кризи. Іпотечна криза в США змусила багатьох людей, які були не в змозі оплачувати кредит, з"їжджати зі своїх осель. Голова журі конкурсу Мері Енн Голон назвала роботу "фотографією з подвійним дном" - поліцейський лише перевіряє, чи не залишився хтось в будинку, але на перший погляд здається, що він шукає небезпечного злочинця, сховавшись в поруйнованому будинку.
Фото українського фотографа Гліба Гаранича, що зняв для агентства Reuters репортаж з грузинського міста Горі під час російсько-грузинського конфлікту, посіло третє місце в номінації "однозначно новинна фотографія".
Перше місце в номінації "Люди в новинах" отримав знімок японського репортера Чіби Ясуоші для агентства "ФрансПресс" (AFP). На фото зображені чоловіки одного з кенійський племен, готові атакувати воїнів іншого племені. Міжплеменна ворожнеча в Кенії, яка доходить до кровопролиття, серйозна проблема цієї африканської країни.
Фотограф Стів Вінтер привіз із Центральної Азії для журналу National Georgraphic фотоісторію про сніжного барса. Крім публікації в популярних виданнях, за серію знімків дикої тварини він отримав головну премію World Press Photo у номінації "Природа: фотоісторія".
У номінації "Загальні новини" першим призом журі відзначило роботу бразильського фотокореспондента Луїса Васконселоса, який зняв для місцевого видання Jornal A Critica репортаж про те, як поліція міста Манаус (Бразилія) насильно виселяла людей з насиджених місць.
Фоторепортаж Себастьяна д"Соузи для газети Mumbai Mirror про кривавий теракт в Мумбаї восени минулого року отримав приз "Особливої згадки журі". На цьому знімку Сабастьяну вдалося Зобразити єдиного терориста, що вижив, який розстріляв десятки людей на залізничному вокзалі.
Передвиборчі поїздки Барака Обами по Сполученим Штатам - благодатний грунт для репортерів. Переможцем в номінації "Люди в новинах: фотоісторія" став фотограф Келлі Шелл, що знімав для журналу Time моменти з поїздок майбутнього президента США по країні.
×
Коментарі
6