Вчені з музею природної історії Пібоді при Йельському університеті, що вивчали настінні розписи індіанців Центральної Америки, виявили рідкісні малюнки, що зображують повсякденне життя майя, повідомляє National Geographic News.
Зазвичай майя зображали сцени з життя привілейованих станів, а також битви і релігійні церемонії. Проте на стінах піраміди в Калакмулі, одному з наймогутніших міст стародавньої цивілізації, намальовані прості люди за звичайними заняттями.
Так, завдяки розписам можна дізнатися, який одяг і прикраси мали представники найрізноманітніших верств суспільства.
Крім того, на стінах піраміди зображені різні продукти харчування та працівники, зайняті приготуванням їжі та сервіровкою столу - у тому числі "людина, відповідальна за сіль" та "людина, відповідальна за тютюн", як вони названі в ієрогліфічних підписах до рисунків.
Також на стіні зображені жінка з великим блюдом, що роздає тамале (гострі коржі), і чоловік та жінка, що подають на стіл кукурудзяну кашу (страви з кукурудзи були звичайними для раціону майя).
Спеціаліст з майя Майкл Коу (Michael D. Coe) заявив, що нічого подібного немає в жодному іншому відомому розпису майя.
Також вчені відзначили незвичайність того, що малюнки розташовані зовні піраміди - зазвичай розпису прикрашали інтер"єр приміщень. Це означає, що вони були виставлені на загальний огляд. Завдяки тому, що піраміда довгий час перебувала під шаром землі в джунглях, настінний живопис добре збереглася.
Коментарі