Бронежилети для дітей почали виготовляти у Львові, вони 1 класу захисту - рятують від куль пістолета, та найголовніше, кажуть розробники, - захищають від уламків.
Окрім бронежилета, роблять також каски, ідеться в сюжеті ТСН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виїзд дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок: які документи потрібні
9-річна Анжеліка евакуювалася з батьками з Харкова, у березні родина дуже переживала за безпеку дітей, але захистити їх не було чим.
"На той час я знав кілька випадків, коли люди евакуювалися з міста чи їхали в машині, і в них попадали кулі, тому я б хотів на той час захистити свою дитину якимось бронежилетом, каскою", - каже батько дівчинки Олександр.
Зараз батьки Анжеліки працюють у Львівському оборонному кластері - громадське об'єднання волонтерів, підприємців та працівників Харківського заводу засобів індивідуального захисту.
Саме цей кластер і взявся за дитячі бронежилети.
"Він не важкий, а каска важка", - каже дитина після примірки.
В таких бронежилетах також передбачені кишеньки для інформації стосовно батьків: номер телефону, шеврони можуть застосовуватися, світловідбивні смужки.
Запит на бронежилети надійшов від правоохоронців і, після консультацій з іноземними експертами в кластері взялися за розробку. Кажуть, від дорослих дитячі бронежилети відрізняються лише дизайном і вагою. Важать лише 2 кг.
"Вони захищають від будь-яких пістолетних куль, але це не є першочергова функція цих бронежилетів. Найголовніше - вони захищають від уламків, є спеціальні стандарти, що вимірюють протиуламкову стійкість. Ці бронежилети тримають уламки більше 500 м/с", - зазначив заступник голови правління Львівського оборонного кластеру Юрій Федоров.
Виготовляють такі бронежилети з надвисокого молекулярного поліетилену. Матеріал імпортують, та його закупити ще те завдання через великий попит у світі, кажуть в оборонному кластері.
Вартість такого бронежилету близько $500. В кластері планують зробити з пів тисячі таких засобів захисту для евакуації дітей з міст, які обстрілюють.
"Ми вже знайшли частину донорських коштів на реалізацію проєктів - медичних бронежилетів, евакуаційних бронежилетів для діточок, проте нашій справі потрібна підтримка", - каже Федоров.
Крім дитячих, львівський оборонний кластер вже виготовив понад 80 тис. бронежилетів для військових.
А ще тут забезпечують індивідуальним захистом і медиків. Кажуть один бронежилет виготовляють за 12 хвилин, але завжди бракує грошей.
Навіть навколо такого, здавалося б, зрозумілого питання, як "тривожний рюкзак" школяра, шириться безліч фейків.
Але з безпекою дітей жартувати не варто. Тому Центр протидії дезінформації при РНБО України спростовує окремі неправдиві тези.
Коментарі