На станцію "Академік Вернадський" в Антарктиді повернулися пінгвіни й почали шлюбний сезон. Тепер команда чекає на звістку про перше відкладене яйце.
Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр у Facebook.
Розмноження субантарктичних пінгвінів відбувається на острові Галіндез, де розташована станція. Тож полярники спостерігають за життям пінгвінів прямо з вікон. І саме звідти біологи зафіксували перше спаровування цих птахів.
"Пінгвіни дженту дуже кумедні. Вони "співають", як віслюки, тому їх називають віслюковими. Галантно кланяються партнеру, цуплять одне в одного камінчики для гнізд, сваряться та навіть влаштовують бійки. До речі, гнізда вони роблять досить близько до станції. Іноді навіть використовуючи певні її конструкції", - розповіли науковці.
Субантарктичні пінгвіни - теплолюбні. Тож острів Галіндез почали освоювати, як тільки тут потепліло - 2006 року. І вже у весняно-літньому сезоні 2007-2008 років облаштували перші гнізда.
Минулої зими на Галіндезі регулярно відпочивали пінгвіни дженту та Аделі. Останніх інколи було більше.
"Але навесні ситуація суттєво змінилася. Майже всі Аделі повернулися до південних "домівок", які взимку були скуті кригою, а дженту навпаки – повертаються на наш острів. І зараз тут їх уже понад 2,7 тис.", - розповіли науковці.
Це не максимальна кількість пінгвінів, що гніздуватимуть на острові. Хоча найкращі місця давно зайняті. "Віслюки" люблять "квартирувати" на височинах, зазначили науковці.
"Минулого сезону дженту захопили на Галіндезі нову територію й утворили там третю субколонію. Зараз вони знову активно облаштовують там гнізда. Тож можливо цього року буде рекорд з кількості субантарктичних пінгвінів на острові? Про це чекатимемо звісток від біологів 26-ї УАЕ, які пильно стежать за шлюбними сезонами тварин не тільки з вікон станції", - резюмували повідомлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Краля і Пенола: українські полярники розчулили соцмережі фото й відео новонароджених тюленів
Український Національний антарктичний науковий центр придбав легендарного криголама James Clark Ross у Великої Британії. Його вартість для України склала близько $5 млн.
Коментарі