Відсоток явки учасників на пункти тестування різко впав у порівнянні з минулим роком. Більш ніж сто тисяч зареєстрованих абітурієнтів проігнорували зовнішнє незалежне оцінювання, яке вже відбулося з чотирьох предметів, повідомляє Deutsche Welle.
Про це заявили в громадянської мережі Опора з посиланням на Український центр оцінювання якості освіти. Найбільше учасників не прийшло на тест з української мови та літератури - це понад п'ятдесят тисяч. Якщо порівнювати з минулим роком, то ця кількість зросла вдвічі, кажуть в Опорі.
Зміна умов прийому до вузів, введені напередодні тестування, спричинила зростання неявки, вважає координатор Опори Ольга Стрелюк. У результаті держава даремно витратила понад 6,5 млн. грн., додала координатор. За її словами, введення плати за зовнішнє незалежне тестування могло б стимулювати явку в наступні роки, а держава заодно отримало б якусь компенсацію витрат.
Керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк підтвердила, що нові умови вступу дійсно викликали відмову від участі у тестуванні. Наприклад, для вступу на заочну форму навчання сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання вже не потрібен. За новими умовами, дійсним залишили і сертифікати попередніх 2007-2008 років.
Середяк вважає, що хоча люди і були зареєстровані, але відмовилися прийти на тестування, а ще чимало було таких, хто безвідповідально поставився до самого процесу і прийшов без необхідних документів або з запізненням. Керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти також виступила за введення оплати за участь у тестуванні. Враховуючи, що українське законодавство гарантує безкоштовну освіту, можна розглянути й інші варіанти: "Для тих, хто здає ЗНО вперше, тести можуть бути безкоштовні, за рахунок держави, а ті, які вже мали такий шанс у минулому, могли б платити", - пояснила Лариса Середяк. У цьому році однією з кращих в Україні є явка абітурієнтів на тестування у Львівській області.
Нагадаємо, Комітет виборців і громадянська мережа Опора констатують збільшення кількості золотих медалістів у школах на 3,8 тис. з 7 тис. до 10,8 тис. осіб у 2010 році порівняно з 2009 роком.
За словами голови правління Опори Ольги Айвазовської, в 2010 році після змін правил вступу до вузів кількість медалістів почала зростати.
Крім того, як повідомляло Deutsche Welle, громадські спостерігачі відзначають зростання корупції в школі. На їхню думку, це викликано тим, що Кабмін надав абітурієнтам можливість складати вступні іспити без зовнішнього незалежного оцінювання.
Коментарі
17