Суспільство та держава формує стратегії на певний час. Маємо постійно коригувати свою.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить філософ Тарас Лютий.
"Навряд українцям вдалось її збудувати. Пересічна людина вірить, що всі проблеми держави має вирішувати політикум. Вона раз на п'ять років приходить на виборчу дільницю, голосує і на цьому її участь у державному житті закінчується. Але є громадські обговорення, петиції. Суспільство може і повинно доносити свої меседжі. Ніхто не збудує стратегію за нас. Це - наш обов'язок. У часи Майдану люди виходили на вулиці й докладали зусиль заради спільної справи", - вважає експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Треба забути про елітарність охорони здоров'я" - філософ про проблеми пандемії
На його думку, Революція гідності перетворилася на свого роду інститут.
"Люди, які мали що сказати, зробили це. Зараз суспільство розпорошене. Повертаємося в домайданні часи. Часто забуваємо про зовнішні виклики. Триває війна з Росією. Щодня гинуть люди, які стримують навалу. Це не дозволяє вибудувати стратегію. З іншого боку - війна не дає суспільству остаточно заснути. Хоча це й ненормальний подразник", - додає експерт.
Повне інтерв'ю читайте у журналі "Країна" від 6 серпня.
З 00:01 27 липня на Донбасі набула чинності домовленість про "повне та всеосяжне припинення вогню". Досягли її 22 липня на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську.
Коментарі