Міністерство юстиції України дозволило виконавчим органам арештовувати банківські рахунки боржників.
Це стосується також неплатників аліментів та осіб, що не погасили штрафи за порушення правил дорожнього руху.
Рахунки заморозять після звернення державних або приватних виконавців у фінансові установи. Кошти автоматично знімуть на погашення боргів, розповів Gazeta.ua економіст Борис Кушнірук.
"Арешт на майно можна накладати тільки на підставі рішення суду. Якщо у виконавців воно є, то це юридично законно. Ніхто не може позбавити вас права користуватися власним майном без вашої згоди, окрім суду. Виконавча служба має право направляти запити про наявність рахунків у банках. Арешт майна тих осіб, які мають заборгованість, є цілком зрозумілим та правильним", - каже експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рахунки боржників у банках арештовуватимуть: назвали умови
Арештувати рахунки осіб, які фактично не мають боргів, не зможуть, адже все відбувається на підставі рішення суду.
"Жінка не може просто поскаржитись на те, що чоловік не платить аліменти, і попросити заморозити рахунки. Ні, насамперед суд має винести відповідне рішення. Це все не робиться на словах. Також арешт можуть накласти тільки на суму заборгованості, адже нелогічно, коли у людини боргу 10 тисяч, а арештовують мільйон. За кордоном діє такий самий механізм", - пояснив Кушнірук.
Частина банків почала автоматично списувати борги українців на вимогу виконавців. Списати борги можуть у людей, які потрапили до Єдиного реєстру боржників. Там 5,5 млн боргів.
Коментарі