Реформування судової системи планують завершити 2023 року.
Нове бачення реформи відрізняється комплексним підходом, який охоплює не лише інститут суддів, повідомив перший віцеспікер Ради Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу "Дом".
"Ми уважно досліджували всі попередні помилки. І підхід, який продемонстрував президент Володимир Зеленський, концептуально відрізняється від того, що ми мали в попередній час. Ми розробляємо не одну концепцію, а одразу декілька. Окрім концепції реформування судоустрою, ми розробляємо і концепцію систематизації українського законодавства, і систематизації та переосмислення української юридичної освіти. Лише в комплексі ми можемо досягти результату. Ми маємо "вичистити" наше законодавство від застарілих норм, упровадити нові правила правотворчості, а також зробити правовий моніторинг", - сказав він.
Стефанчук додав, що напрямки йтимуть паралельно. Реформування судового корпусу почнуть із перезапуску найважливіших інститутів, якими є Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада юстиції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Конституційному суді посварилися за крісло
Для отримання 2-го траншу від Міжнародного валютного фонду Україна має виконати 5 вимог. З них 3 ключові питання - судова реформа. Це закон про Вищу раду правосуддя, закон про посилення кримінальної відповідальності за незаповнення або неналежне заповнення декларацій, а також закон про НАБУ – про призначення керівника і його легітимізацію згідно з Конституцією.
Коментарі