
За ухилення від мобілізації необхідно запровадити кримінальну відповідальність.
З такою невеликою кількістю мобілізованих Україна зможе лише тримати оборону, а не здійснювати наступальні дії. Таку думку в інтерв'ю NV висловив ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман.
Серед засобів, які могли б збільшити кількість мобілізованих, майор запасу назвав запровадження кримінальної відповідальності для ухилянтів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЗСУ повідомили про зміни в мобілізації - стосуються підприємств
"Мають бути задіяні механізми, як людина отримує повістку і як має реагувати. Є пропозиція, що це має фіксуватися на відео, що людина отримує. Коли він отримав і потім не робить певних дій, не приходить до військкоматів, то це вже кримінальна відповідальність. І людина має не служити, а отримати покарання", - пояснив він
Зараз за порушення правил обліку чи мобілізації передбачено штраф або адміністративне затримання.
"Якщо повістка вручена з дотриманням вимог закону, а людина у зазначений у повістці час не прийшла у ТЦК, це вважається порушенням правил мобілізації", - пояснила юристка Тетяна Даниленко.
За добу по всій ділянці західного кордону з України виїжджає близько шести тисяч чоловіків призовного віку.
З них за системою "Шлях" як волонтери - 150-200 чоловіків. Про це сказав начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Державної прикордонної служби Ігор Матвійчук.
За його словами, останнім часом збільшилася кількість чоловіків, які беруть шлюб з багатодітними матерями й скориставшись цим, виїжджають.
Також багато випадків, коли виїжджають як супроводжуючі з людьми, які мають інвалідність.
Коментарі