
За добу по всій ділянці західного кордону з України виїжджає близько шести тисяч чоловіків призовного віку.
З них за системою "Шлях" як волонтери - 150-200 чоловіків. Про це сказав начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Державної прикордонної служби Ігор Матвійчук, повідомили "Суспільне".
За його словами, останнім часом збільшилася кількість чоловіків, які беруть шлюб з багатодітними матерями й скориставшись цим, виїжджають.
Також багато випадків, коли виїжджають як супроводжуючі з людьми, які мають інвалідність.
"У законодавстві не деталізовано можливість контролю за особою, яка супроводжує особу з інвалідністю. Тобто, одну особу з інвалідністю можуть супроводжувати в різний час різні люди на підставі акту встановлення факту догляду, який видається будь-кому; він не захищений, його можна підробити. То ж з одною особою з інвалідністю можуть виїхати кілька осіб, а перевірити, чи повернулися попередні, неможливо. Ця система потребує вдосконалення. Міністерство соціальної політики має врегулювати це питання", - заявив Матвійчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через Тису на надувному матраці і в дитячій шапці: прикордонники показали втікача за кордон
Великий відсоток чоловіків, які виїжджають за кордон, мають довідки про непридатність до військової служби, сказав полковник.
Також був випадок - зміна статі за документами.
"Чоловік призовного віку змінив у РАГСі документи: був Антон, став - Тоня. Але насправді стать він не змінював", - сказав прикордонник.
Верховна Рада продовжила дію воєнного стану і загальної мобілізації до 14 лютого 2024 року.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Генеральний штаб ЗСУ запропонував мобілізацію 450-500 тис. громадян.
Коментарі