середа, 02 жовтня 2019 21:11

Верховна Рада запустила процес великої приватизації

Верховна Рада запустила процес великої приватизації
Депутати дозволили приватизовувати сотні держпідприємств. Фото: ТСН

Парламент скасував закон з переліком об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. Тим самим був запущений анонсований раніше процес великої приватизації державного майна.

Законопроект №1054-1 про визнання таким, що втратив чинність Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" підтримали 250 депутатів. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Як зазначається, сам ухвалений документ складається з двох визначальних пунктів. Перший – це і є саме скасування переліку об'єктів, які заборонено приватизовувати ще починаючи від 1999 року. Другим пунктом депутати внесли зміни до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна".

Скасований 2 жовтня закон 847-XIV, який забороняв приватизовувати низку держоб'єктів було ухвалено ще 7 липня 1999 року. До цього списку входили зокрема об'єкти транспортної інфраструктури, залізниці, вугільної та енергетичної промисловості.

Авторка законопроекту про скасування закону 847-XIV заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Роксолана Підласа зазначила, що 90% цього списку – це малі об'єкти приватизації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парламент ухвалив закон про космічну діяльність в Україні: подробиці

Авторка переконує, що державі вдасться захистити стратегічно важливі об'єкти від потрапляння до приватної власності.

"Законопроєкт №1054-1 пропонує скасувати перелік заборонених до приватизації об'єктів. У Законі "Про приватизацію (державного і комунального майна - ред.)" містяться критерії, які визначають, що не підлягає приватизації: дороги, газотранспортна система, метрополітен та багато іншого. Це означає, що об'єкти стратегічної інфраструктури не будуть приватизовані. Законопроект №1054-1 додає новий критерій до статті 4 Закону "Про приватизацію" - не будуть приватизовані підприємства з виготовлення та ремонту всіх видів зброї, що перебуває на озброєнні у Збройних силах України", – зазначила Роксолана Підласа.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства хоче продати 800 державних підприємств. Як зазначається, мова йде про невеликі держпідприємства.

Зараз ви читаєте новину «Верховна Рада запустила процес великої приватизації». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути