Ексклюзиви
Субота, 30 вересня 2017 10:15

В Україні змінили правила оформлення спадку

В Україні змінили правила оформлення спадку
Боротися за спадщину тепер можна й після закінчення 6-місячного терміну / Фото: Finance.UA

Боротися за спадщину тепер можна й після закінчення 6-місячного терміну.

Досі всі, хто не уклалися в піврічний термін залишалися ні з чим, але зараз його можна оскаржити, передає UBR.

Достатньо в суді довести, що ви не знали, що маєте щось отримати з майна покійного. Тобто, що нотаріус виявив недбалість, і не сповістив про відкриття справи успадкування за заявою інших претендентів, і тільки з цієї причини був порушений 6-місячний термін. Таку позицію видав Верховний суд у справі за № 6-1320цс17.

Пославшись на цей висновок ВСУ, тепер спадкоємець може заявити про свої права на майно близької людини протягом 6 місяців з того моменту, як він дізнався про зміст заповіту або про отримання спадщини іншими претендентами.

Звідки саме надійшла інформація - неважливо. Головне зафіксувати момент отримання відомостей для майбутнього судового розгляду. Після цього потрібно звернутися до адвоката, і він через адвокатський запит на конкретного нотаріуса, якщо відомо, хто оформляв заповіт, або на Державну нотаріальну контору отримає офіційні дані про те, відкривалося справа за заповітом, в якому людина вказаний як спадкоємець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб отримати спадок, донька заживо "поховала" матір

Якщо претендент на протязі 6 місяців не заявив свої права, іншим спадкоємцям після закінчення цього терміну достатньо отримати свідоцтво про право на спадщину.

Зараз ви читаєте новину «В Україні змінили правила оформлення спадку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі