В Україні збільшили перелік військовослужбовців, які отримуватимуть додаткову винагороду.
Зокрема, збільшено виплати пораненим, інструкторам навчальних центрів, строковикам та курсантам. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони.
Найближчим часом додаткова винагорода надійде на рахунки таких категорій військовослужбовців:
100 000 гривень – військовослужбовці ракетних військ, артилерії та протиповітряної оборони, які здійснюють вогневе ураження противника, без умови перебування в районі ведення бойових дій (раніше вони отримували 30 000).
100 000 гривень – військовослужбовці, які здійснюють розмінування у районах ведення бойових дій (раніше вони отримували 30 000).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсії в Україні: кому підвищать виплати у 2024 році
50 000 гривень – військовослужбовці зі складу командування та штабів (у тому числі поза районами ведення бойових дій), які здійснюють управління частинами та підрозділами, що ведуть бойові дії (раніше вони отримували 30 000).
30 000 гривень – військовослужбовцям за виконання бойових завдань з розмінування поза районами ведення бойових дій.
Нараховуватимуться ці доплати з 29 вересня.
Окрім того, поранені військовослужбовці, які перебувають у розпорядженні понад два місяці та за станом здоров'я не мають змоги виконувати обов'язки військової служби за відповідними посадами, отримуватимуть додатково 20 100 гривень. Доплата нараховується з 1 червня.
Інструктори учбових центрів також отримуватимуть додатково від 15 000 до 30 000 гривень. Винагорода нараховується з 1 червня. По 6 тис. грн отримуватимуть строковики, а курсанти – по 2 350 гривень.
"Виплати бійцям, які воюють на передньому краї, збережені на тому ж рівні – 100 000 гривень. Це ж стосується військовослужбовців, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов'язане із захистом Батьківщини, та перебувають на стаціонарному лікуванні, а також сімей полонених та зниклих безвісті", ‒ йдеться у повідомленні.
Президент Володимир Зеленський підписав закон про посилення соціального захисту військових, поліцейських та деяких інших осіб, що передбачає передачу зарплат полонених їхнім сім'ям.
У документі передбачено збереження грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які потрапили у полон, а також зникли безвісти за особливих обставин.
Коментарі