Нові будівельні норми, які почали діяти 1 грудня, мають урятувати кам'яні джунглі міст від браку садочків і шкіл.
Раніше садок мав бути лиш окремим приміщенням, а тепер приміщення можуть бути на першому поверсі, де зазвичай роблять якісь магазини чи кав'ярні, повідомляє ТСН.
Від дитячого галасу мешканців будинку має розділяти технічний поверх. Існує також ще одна норма - обов'язковий майданчик із пісочницями і гойдалками. Під це має бути виокремлена ділянка, але, якщо висотки будуватимуть іще щільніше, ці майданчики можуть опинитися взагалі на даху.
Ресторан або перукарню тепер можуть зробити на будь-якому поверсі. Головне, щоб поверх чи його частина була нежитловою. Із окремим входом, сходами і ліфтами.
Не можна вбудовувати під одним дахом із житлами людей похоронні бюро, громадські туалети, ремонти взуття, хімчистки, лабораторії, денні стаціонари, ветклініки. Словом, усе, що може зашкодити здоров'ю і спокою жителів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Земельна реформа. Створять 3D-модель території України
Водночас є протиріччя із поняттям "хостел". Юридично поняття не було закріплене. "Ми не маємо юридичного правового визначення. Всі розуміють, що таке хостел, але визначення немає. Ситуація спірна. Заборонили те, чому не дали визначення. Заборонили й готелі", - зазначив юрист, експерт з містобудівного та земельного права Юрій Брикайло.
Нові будинки мусять здаватися в експлуатацію не нижче класу С, де рівень А – найвища ощадливість, а G – найнижча. Тому покупець має право вимагати від забудовника енергосертифікат, який це підтвердить.
У всіх нових будинках, де чотири і більше поверхів, має бути ліфт.
Раніше повідомлялося, що у Києві з'явиться перший тротуар з підігрівом. Його будують у Солом'янському районі столиці.
Коментарі