Понеділок, 04 жовтня 2010 11:49

В Україні стрімко зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок

В Україні стрімко зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок

Ще на початку 2000 року серед виявлених на Львівщині ВІЛ-інфікованих було близько 20 відсотків жінок. Проте нині цей показник становить понад 40 відсотків. Про це заявила головний лікар Львівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Мар"яна Служинська.

За останніх півроку в області зафіксовано 255 випадків зараження. Вона переконана, що ріст заражень серед жінок спровоковано передачею вірусу статевим шляхом, коли жінка є партнером ін"єкційного наркомана, при цьому не будучи сама наркозалежною.

"Вірус вийшов за межі групи, у нас збільшується статевий шлях передачі, а від так і кількість інфікованих серед жінок", - зазначила Служинська.

"Результати дослідження засвідчують, що з тих жінок, які вже уражені вірусом, понад 40 відсотків захворіли статевим шляхом", - додала головний лікар Центру.

Цей показник стосується Львівщини, у південних та східних областях України у такий спосіб заражаються більше половини жінок.

"Вагітність теж вплинула на ріст показників інфікованих жінок, адже вагітні проходять відповідні обстеження, і у такий спосіб дізнаються діагноз", - пояснила керівник Благодійного фонду "Салюс" Олександра Служинська.

На її думку, покращення діагностики, надія на порятунок за допомогою антиретровірусної терапії, яка продовжує життя для таких хворих, стимулюють до обстеження. А відтак і показники нових виявлень збільшуються, вважає керівник Фонду.

Хоча обстеження на ВІЛ для вагітних є добровільним, жінки зазвичай дбають про здоров"я свого потомства, і на Львівщині цей аналіз здають понад 90 відсотків майбутніх матерів. Адже інфіковані жінки отримують супровід психолога, педіатра, соціального працівника, гінеколога, і шанси народити здорову дитину зростають. З 52 випадків вагітних-інфікованих, що виявили на Львівщині цьогоріч, 36 народили здорових дітей, повідомили у Центрі профілактики СНІДу.

За матеріалами Німецької хвилі

Зараз ви читаєте новину «В Україні стрімко зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 55937
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути