В українських школах з'являться фахівці з безпеки. Перші 17 спеціалістів поїдуть в різні області України.
Проєкт "Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі" було втілено Міністерством внутрішніх справ разом із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, повідомив міністр Денис Монастирський під час вручення сертифікатів спеціалістам, які завершили навчання, повідомляє сайт МВС.
Навчання спеціалістів проходило на базі Національної академії внутрішніх справ України. Воно тривало два тижні в очній формі і буде продовжуватися ще два тижні дистанційно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під конвоєм: як навчатимуться діти на окупованих територіях
"Що робить вихователь безпеки або спеціаліст в галузі безпеки? Він дивиться за тим, як будуть працювати укриття в школах, щоб діти спускалися туди під час тривог. Він буде вчити дітей основним правилам поводження з вибухонебезпечними предметами, правилам дорожнього руху, тому, як протидіяти булінгу", – розповів Монастирський.
Заступниця очільника МВС Катерина Павліченко зазначила, що фахівці з безпеки допомагатимуть школам взаємодіяти з поліцейськими та рятувальниками задля створення максимально безпечних умов навчання.
Над розробкою навчально-тематичного плану для майбутніх спеціалістів з безпеки працювала велика команда з різних відомств, зокрема і з Міносвіти.
Мінцифри запустило всеукраїнський проєкт "Wi-Fi в укриттях". До початку навчального року всі освітні заклади України, де є укриття, планують забезпечити доступом до швидкісного інтернету.
Із початком навчального року процес триватиме, оскільки заклади освіти продовжують упорядковувати бомбосховища. В Україні понад 14 000 шкіл. З них більш як 2200 – пошкоджені, а понад 200 – зруйновані.
Коментарі