Американській фірмі "Монсанто" було відмовлено у реєстрації сої лінії 40-30-2. Причина відмови - недостатня кількість даних щодо безпеки цього продукту.
Про це повідомив голова національної комісії України з Кодекс Алімінтаріус Микола Проданчук, посилаючись на санітарно епідеміологічну експертизу.
Український представник фірми надав до міністерства охорони здоров"я протокол проведених досліджень щодо безпечності даного продукту при використанні в їжу. Протягом 120 днів українські експерти досліджували цей документ і сьогодні оголосили свій висновок щодо реєстрації.
"У нас виникло 25 зауважень до наданих матеріалів. Головне питання - це вплив сої на репродуктивне здоров"я людини. Коли компанія надасть більш розширену інформацію, тоді будемо розглядати повторно", - повідомив Проданчук.
Ця соя виробляється з 1990 року. З 1994 зареєстрована в Америці та ЄС.
"З часу реєстрації в Америці наука розвинулась, тому можна зібрати більше даних щодо безпеки цього продукту", - вважає Проданчук.
У світі понад 75% сої є генетично модифікованою. Крім сої в Україні можуть бути генетично модифіковані кукурудза і цукровий буряк. За словами Проданчука, ця соя є першим ГМО, який подали на реєстрацію в Україні. Тому усі продукти, які містять ГМО - незаконні.
На сьогодні в Україні не зареєстровано жодного генетично модифіковано продукту. При міністерстві охорони здоров"я існує 37 лабораторій, які можуть проводити тестування на наявність ГМО.
Коментарі