На сьогодні в Україні немає чітко поставленої практики вилучення донорських органів у померлих людей. Про це розповів Руслан Салютін, директор Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України.
"Трупної трансплантології у нас не існує. Якщо раніше і були скандальні кримінальні справи про розтин, вони, як правило, закривалися через відсутність складу злочину; мова тоді, в основному, йшла про переділ ринку ритуальних послуг", - розповів Руслан Салютін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трансплантація без згоди. Навіть церква схвалює пересадку органів від померлих
За його словами, в Україні щорічно зі 100 операцій, які проводяться, всього 20 - 23 операції здійснюються з пересадкою органів померлих пацієнтів медичних закладів. Він зазначив, що такі операції здійснюються у рамках закону.
"Це мізерно мало у порівнянні з європейськими цифрами. У Іспанії трансплантація від померлих донорів виконується у 50-70% випадків від загальної кількості операцій по трансплантації. Про що ми говоримо, якщо у нас вкрай мало донорів крові, коли у Європі це сприймається як належне. Це проблема суспільства, тому що людям не пояснюють", - розповів Руслан Салютін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа "чорних трансплантологів" зупинила пересадки органів в Україні
Він заначив про необхідність кардинальних змін у галузі пересадки органів і створення потужної структури, в обов'язки якої повинен входити контроль над усіма хірургічними операціями.
Нагадаємо, що нещодавно Міністерство охорони здоров'я передало у Верховну Раду законопроект, що дозволяє використовувати органи українців після їх смерті, якщо вони не написали відмови від цього за життя.
Коментарі
1