Мобілізаційний потенціал в Україні нині становить близько 5-6 млн чоловіків.
Однак поки від Збройних сил немає запиту на такий обсяг мобілізації. Про це у Facebook повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.
"Відповідно, стоїть питання щодо того, хто не має бути мобілізований", - зазначив нардеп.
Він написав, що голосував за закон про мобілізацію, оскільки таким був запит військових. Водночас він звернув увагу, що військові потреби нероздільні з економікою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стимулює мобілізацію і підтримає фінансування армії - нардеп про "економічне" бронювання
"Ця війна - війна людських ресурсів проти ефективності. Ефективність економіки - одна з її складових. Без працюючої економіки нам не перемогти. Звісно, можна сказати, що інженер-конструктор куди важливіший у ролі штурмовика, ніж розробник передового оборонного стартапу (так, це реальний приклад), але це буде брехнею", - зазначив Наталуха.
За його словами, нині в середньому, на кожному підприємстві мобілізований кожен десятий співробітник.
"Це критична межа, за якої більшість бізнесів суттєво втрачають прибуток. Від мобілізації ми не можемо відмовитись, бо мобілізація - це про збереження життя країни, це зрозуміло. Але ми можемо зробити так, щоб зберегти критичних для бізнесу спеціалістів, без яких підприємства зупиняться. Зупинка підприємств - відсутність прибутку. Відсутність прибутку - відсутність податків. Відсутність податків - відсутність фінансування Сил оборони. Відсутність фінансів для боротьби дорівнює капітуляції", - наголосив нардеп.
Він також зазначив, що економічне бронювання не варто плутати з відкупом.
"Відкуп - це конверт для чиновника, це хабар за групу інвалідності чи фейкове місце в аспірантурі, це місце в бусику через кордон чи у групі "туристів" через гори. Єдиний універсальний спосіб зрозуміти, чи є працівник критичним для бізнесу - це готовність бізнесу сплачувати податки за цього працівника. Ці податки підуть напряму на фінансування Сил оборони України", - зазначив Наталуха.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт із концепцією економічного бронювання від мобілізації.
Кожен субʼєкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 тис. грн на місяць за працівника має можливість його забронювати.
Коментарі