Сейм Польщі ухвалив запропонований рухом Kukiz'15 законопроект про заборону пропаганди "бандерівської ідеології".
Закон прийняли в п'ятницю, повідомляє видання Do Rzeczy.
"За" проголосували більшість депутатів - 279 з 414. Підтримали документ і декілька депутатів опозиції.
"Прийнятий закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. А також можливості запуску, відповідно до статі 55 закону про Інститут національної пам'яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини", - йдеться в поправках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща хоче грати роль історичної жертви - експерт
Закон вводить штраф або ув'язнення строком до 3 років за "заперечення злочинів українських націоналістів". Також згідно з цією поправкою, "хто публічно і всупереч фактам приписує польському народові і польській державі відповідальність за злочини, вчинені Третім рейхом, або інші злочини проти людяності", підлягатимуть подібному покаранню.
Нові правила застосовуються як щодо польських громадян, так і щодо іноземців - "незалежно від законів, що діють у місці, де вчинено злочин".
"Екстериторіальний закон однієї держави, принаймні я ще такого не бачив. У мене у зв'язку з цим такий дуже особистий кейс: півтора року тому я поскаржився до польської прокуратури через те, що польський нацик публічно називав мене різними словами, зокрема "бандерівцем". З його вуст, я переконаний, це слово було образливим і спрямованим на розпалення міжнаціональної ворожнечі. Проте правоохоронці дійшли висновку, що це ніяке там не погане слово, а навпаки, комплімент. І закрили справу", - пише у себе на Facebook український активіст Ігор Ісажев.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таке враження, що Бандера помер місяць тому — литовський політолог
Те, що героїзація Української повстанської армії шкодить стосункам України і Польщі - міф. Популярність УПА в Україні пов'язана з антиросійською обороною. Їх сприймають як борців із комунізмом, а не з Польщею, вважає голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
Коментарі
1