Приблизно половина росіян (47%) відчуває нестачу екстреної медичної допомоги. Такі результати опитування надав Фонд "Громадська думка".
За даними фонду, 47% опитаних переконані, що там, де вони проживають, машин "швидкої" сьогодні недостатньо (особливо часто про це говорять жителі сіл - 59%). Удвічі менше респондентів (23%) вважають, що машин цієї служби в їхньому населеному пункті достатньо (частіше за всіх про це говорять москвичі - 40%). Ще більше росіян (56%) відзначають, що машини "швидкої" сьогодні недостатньо оснащені медичним обладнанням, необхідним для діагностики і надання термінової допомоги, і лише 9% упевнені в зворотному.
Більш за третину опитаних (36%) переконані, що лікарі "швидкої допомоги" володіють високою кваліфікацією. Ще 28% вважають, що рівень їх кваліфікації низький. Іншим 36% респондентів важко відповісти.
Схожим чином розподілилися і думки про відношення працівників "швидкої" до пацієнтів: 44% учасників опитування впевнені, що лікарі цієї служби уважні і чуйні. 31% опитаних висловили думку, що вони неуважні, байдужі. Чверті учасників опитування (25%) важко відповісти.
В цілому, згідно з результатами опитування, за останні 2-3 роки послугами швидкої допомоги скористалися 54% респондентів. Дві третини з них (35%) говорять, що медики приїхали швидко, 17% стверджують, що "швидку" довелося чекати довго, а 2% - що вона взагалі не приїхала.
Судячи з даних дослідження, "швидко" в представленні росіян - це коли між викликом і приїздом фахівців проходить не більш за півгодини; "довго" - коли період очікування "швидкої" затягується від півгодини до години або перевищує 60 хвилин.
В опитуванні взяли участь 1500 респондентів зі 100 населених пунктів 44 областей, країв і республік Росії. Статистична погрішність не перевищує 3,6%, повідомляє ForUm.
Коментарі