четвер, 13 квітня 2006 15:27

В Російській армії щорічно гине 3000 солдат

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) заявила 11 квітня, що вона "шокована й обурена" положенням призивників у збройних силах ряду країн.

У своїх рекомендаціях парламентарії вимагають дозволити військовослужбовцем об"єднуватися в професійні асоціації або створювати профспілки. Також вони виступають за скасування обмеження виборчого права призивників. Парламентарії підкреслюють, що право на відмову від служби в армії з релігійних або інших переконань є "важливим компонентом права на свободу думки ".

Рекомендації були прийняті після обговорення доповіді, у якій відзначаються факти "жорстокого поводження, знущань, катувань, поганого харчування, хвороб, трудової експлуатації, що в деяких випадках наносить шкоду фізичному стану або приводить до смерті призовника. Такі страждання доводиться витерпіти дуже багатьом призовникам у Європі під час проходження армійської служби".

У доповіді особлива увага приділяється "неприйнятним традиціям іспиту новобранців, що залишаються звичайною практикою в деяких країнах колишнього Радянського Союзу". Говориться в ньому і про корупцію, що дозволяє купувати в сержантів звільнення, або переводитися за гроші на цивільні посади.

Згідно доповіді болгарського соціаліста Олександра Арабаджієва, у Росії від 50 до 80% призовників піддають побиттю або зґвалтуванню; серед них поширені такі захворювання, як туберкульоз, гепатит і СНІД.

У документі згадується про трагедію, що сталася у грудні 2005 року з Андрієм Сичовим, 19-річним призовником, якому ампутували обидві ноги, статеві органи і палець на руці після знущань над ним з боку п"яних солдатів і через неотримання їм своєчасної медичної допомоги.

Також звернули увагу на нещодавній випадок в одній з військових частин у Свердловській області, коли солдат проламав голову іншому солдатові шматком металевої труби. Пригода трапилася ще наприкінці березня, але тривалий час замовчувалася. Матері потерпілого спочатку повідомили, що її син упав та забився, і його відправили до госпіталю.

Доповідач наводить дані російської громадської організації "Право матері", за якими в армії щорічно вмирають 3 тисячі військовослужбовців.

У доповіді сказано й про тяжкі умови життя і факти жорстокості на Україні, що зберігаються незважаючи на існування законів про захист прав призовників. У Вірменії особливо жорстокому звертанню з боку сержантів піддаються гомосексуалісти і свідки Ієгови.

В Азербайджані з 1994 року більше ніж 5 тисяч військовослужбовців померли від хвороб, в результаті нещасних випадків, від недоїдання і дідівщини. У Грузії відзначаються численні факти дезертирства призовників з числа представників азербайджанської і вірменської меншостей, що зазнають знущань та проявів расизму.

Як затверджується в доповіді , знущання над призовниками практикуються й в арміях інших країн. Такі факти відзначалися у Франції, у Польщі, а нещодавно й у Великій Британії, де в 2005 році розкрилися скандальні факти винятково жорстокого і принизливого "ритуалу присвяти" новобранців королівської морської піхоти, повідомляє AFP.


Зараз ви читаєте новину «В Російській армії щорічно гине 3000 солдат». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути