Кабінет міністрів України ухвалив постанову про соціальне житло, яка має зробити більш доступним житло цього типу.
Вносяться зміни до Порядку визначення опосередкованої вартості оренди житла. Згідно з діючими нормами, ця величина визначається на підставі щомісячних даних про мінімальний розмір плати за оренду квадратного метра кімнати в гуртожитку. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на відповідне розпорядження.
Наразі моніторинг даних показує істотну різницю в ціні оренди ліжко-місця в гуртожитку (570 грн) і кімнати/квартири (від 3000 і 5 900 грн відповідно).
Таким чином, при доході в розмірі мінімальної зарплати (4 723 грн) або мінімальної пенсії (1 638 грн) при визначенні опосередкованої вартості оренди на підставі даних щодо квадратного метру кімнати в гуртожитку такі особи позбавлені права стати на соціальний квартирний облік. Одночасно їхній дохід не дозволяє орендувати кімнату/квартиру або будинок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки українців вважають себе середнім класом
Тепер особи, які потребують соціального захисту та мають недостатній для придбання або оренди житла дохід, зможуть стати на соціальний квартирний облік та надалі отримати соціальне житло.
Зміни торкнуться тих, для кого соціальне житло є єдиним місцем проживання і чий середньомісячний дохід нижче величини опосередкованої вартості оренди житла та прожиткового мінімуму. В основному це діти-сироти; особи з інвалідністю; люди, чиє житло визнано непридатним для проживання; багатодітні сім'ї та молоді; пенсіонери; переселенці, чиє житло зруйноване внаслідок збройної агресії Росії.
Близько 300 сімей переселенців з Донбасу і Криму, а також учасників бойових дій, придбали квартири за часткового державного фінансування. Однак, якщо військові можуть розраховувати на квадратні метри навіть безкоштовно, то внутрішньо переміщеним особам залишається сподіватися на єдину соціальну програму.
Коментарі