Європейський Союз стурбований поглибленням економічного спаду в Україні, заявив президент Європейського парламенту Ганс-Ґерт Пьоттерінг, виступаючи на позачерговому засіданні Верховної Ради.
Як інформує Радіо "Свобода", за його словами, негативні процеси в економіці України підсилюються політичною кризою.
"Саме в Україні в останні роки, в останні місяці, тижні й навіть дні ми бачимо дуже складну комбінацію економічних проблем, а також політичної кризи й енергетичної безпеки", - сказав Пьоттерінг.Він наголосив, що Кабінет Міністрів, розраховуючи на кредит Міжнародного валютного фонду для стабілізації економічної ситуації, повинен отримати підтримку українських політичних лідерів.
Президент Європарламенту наголосив на необхідності зменшення дефіциту державного бюджету України, проведення реструктуризації її банківської системи й поновлення довіри громадян до фінансової системи.
Пьоттерінг перебуває в Україні для зустрічей із владою 5-7 квітня.
У той же час, західні економісти стверджують, що перші ознаки поліпшення світової економіки вселяють надію, що рецесія, можливо, сягне дна цього року і економіка почне відновлення в 2010 році. Проте, прогнози на поліпшення ситуації залишаються обережними.
Опитування представників бізнесу, зокрема, виробничого сектору, у всьому світі показують, що умови стали менш поганими, ніж це було кілька місяців тому, проте вони все ще безрадісні з історичної точки зору.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що європейські газети попереджають про наближення України до економічної прірви і дивуються з того, що державні політики думають у цей час кожен про свої вузькі політичні інтереси: як утриматися біля керма державного корабля, який стрімко тоне.
Деякі оглядачі відносять Україну до числа тих країн, де є висока загроза, що "народний гнів буде направлений на реформістські уряди, транснаціональні компанії і банки".
Європейське видання The Wall Street Journal наголошує, що "в дійсності ринок оцінює ризик дефолту в Україні як надзвичайно високий". Газета також наводить дані світових експертів про те, що частка проблемних кредитів для України може сягати 40%, і це найвищий відсоток серед найбільших боржників.
За матеріалами Радіо Свобода, Newsru.ua
Коментарі