У Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, нині перебувають 42 тисячі осіб. Вони - у розшуку.
Загалом з початку роботи реєстру до нього було внесено відомості про понад 51 тисячу людей, які вважалися зниклими безвісти. Про це розповів начальник відділу Управління МВС з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Дмитро Богатюк, повідомляє Укрінформ.
За його словами, МВС має дані і про близько 7 тисяч осіб, щодо яких відомості вже встановлені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський вперше озвучив втрати України на війні
"Це понад 3 тисячі осіб, місце знаходження яких встановлено і які живі-здорові. Переважна кількість з цих осіб - це наші колишні військовополонені. І на сьогоднішній момент маємо близько 4 тисяч ідентифікованих тіл. Переважна більшість з них - наші оборонці, які вважалися зниклими безвісти, але у подальшому були ідентифіковані", - сказав Богатюк.
Понад 90% проваджень за фактом зникнення безвісти осіб розслідуються слідчими Нацполіції. За його словами, зазвичай так буває, що особа вважається зниклою безвісти за особливих обставин, а згодом підтверджується її полон.
При цьому він наголосив, що Міноборони не відбирає зразки ДНК у військових, які направляються у зону бойових дій.
"Тобто, якщо це питання по Нацполіції, по Нацгвардії, по Держприкордонслужбі більш-менше вирішене - за допомогою міжнародних партнерів, за допомогою Червоного Хреста - у Міноборони ця проблема досі існує", - зазначив Богатюк.
На осінь минулого року близько 28 тис. громадян України були внесені до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Від початку травня минулого року дані про усіх, хто зник на фронті, вносяться в єдиний реєстр зниклих безвісти. Він розроблений Міністерством внутрішніх справ спільно з Уповноваженим зі зниклих безвісти й іншими відомствами.
Коментарі