Указ про створення комісії з розробки законопроекту про зміну Конституції підписав у вівторок в.о. президента Молдови, голова парламенту Міхай Гімпу. Він сам і очолив комісію. До її складу увійшли прем"єр-міністр, керівники парламенту і парламентських фракцій, міністри, представники Вищої Судової палати і Конституційного суду, фахівці конституційного права, представники громадянського суспільства.
Проте комуністи не взяли участь в комісії, зажадавши, щоб були проведені додаткові консультації. Днями вони заявили, що взагалі не схвалюють намір змінити Конституцію. Вони вважають, що дані ініціативи не мають нічого спільного з поліпшенням законодавчого поля країни, а узгоджуються лише з політичними амбіціями і електоральними інтересами окремих політичних партій, повідомив РБК.
Молдова не може обрати нового президента з 20 травня. Тоді провалилася спроба зробити главою держави Зінаїду Гречану. Вона була висунута правлячими тоді комуністами, проте тим для затвердження її кандидатури не вистачило всього один голос. Друга спроба обрати президента була здійснена парламентом 3 червня, але також безуспішно.
В результаті президент-комуніст Володимир Воронін розпустив парламент і призначив нові вибори, що відбулися 29 липня. За їхніми підсумками комуністи пішли в опозицію, втративши 12 крісел в 101-місцевому парламенті. Ліберал-демократи, ліберали, демократи і альянс "Наша Молдова" створили правлячу коаліцію, проте числа депутатських мандатів, достатніх для обрання президентом свого кандидата, також не отримали.
Не дивлячись на це, правляча коаліція все ж таки спробувала вибрати главою держави лідера Демократичної партії Маріана Лупу. 10 листопада в парламенті пройшло голосування по його кандидатурі, але закінчилося нічим. При необхідному 61 голосі Лупу набрав лише 53: комуністи заявили, що не братимуть участь "в цьому політичному фарсі".
Коментарі