Нині в Україні немає гострої потреби у зниженні мобілізаційного віку.
Адже темпи мобілізації суттєво відрізняються від тих, які були наприкінці зими та на початку весни. Про це в інтерв'ю NV розповів речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін.
За його словами, показники мобілізації зараз зросли.
"Головне, щоб цей темп не було втрачено, і щоб дійсно відбувалося системне поповнення. 4,6 млн військовозобов'язаних оновили свої дані. Це говорить вже про те, що є база, з якою можна працювати", - сказав речник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ТЦК пояснили, які категорії чоловіків мобілізують до ЗСУ після 16 липня
Він розповів, що змінилася й мотивація мобілізованих порівняно із початком повномасштабної війни.
"Якщо спочатку кожна людина приймала для себе відповідальне, але емоційне рішення, то зараз природа цих рішень змінилася. Люди зважують, усвідомлено шукають підрозділ, бригаду, посаду, і таким чином визначають свою долю. Для кожної людини це рішення дуже непросте", - зазначив Лазуткін.
Він також підкреслив, що зараз кількість тих, хто оновив свої військово-облікові дані, значно перевищує потреби війська на цей час.
"Тож, станом на зараз, гострої необхідності у зниженні мобілізаційного віку немає. Але ситуація на війні залежить від багатьох чинників і це може змінюватися. Наразі ми не бачимо такої необхідності", - сказав Лазуткін.
За два місяці, станом на 16 липня свої дані оновили майже 4,7 млн військовозобов'язаних українців. Переважно дані оновлюють у застосунку "Резерв+".
Окрім того, починаючи з 18 травня, за кордоном свої військово-облікові дані оновили близько 65 тисяч українців. Серед лідерів - Польща, Німеччина, Чехія і Канада, повідомили у Міноборони.
Коментарі