Середа, 24 листопада 2010 11:25

В Ізраїлі знайшли лазню римського легіону віком 2 тис. років (ФОТО)

Під час археологічних розкопок в Старому місті Єрусалиму, перед будівництвом ритуальної купальні для чоловіків, були виявлені басейн і римська лазня. Знахідка датується приблизно 2-3 століттям нашої ери.

Доктор Офер Шіон зазначив, що археологи сильно здивувалися, виявивши римську лазню на місці, яке призначене для будівництва єврейської мікви (резервуара з водою для миття. - ред.). За його словами, судячи зі знайдених печаток, лазню побудували солдати Десятого легіону. Вони мешкали приблизно в цьому районі після придушення повстання Бар-Кохби в 135 році і перетворення Єрусалиму на язичницьке місто Елія Капітоліна.

На думку археологів, знайдена лазня була критою.

Іншою цікавою знахідкою став відбиток собачої лапи на черепиці поверх слідів перебування Десятого легіону, передає прес-служба Управління стародавностей. Ймовірно, собака випадково наступив на черепицю, яка сохла. Але, можливо, якийсь легіонер вирішив пожартувати і залишив відбиток лапи свого улюбленця.

Археолог Юваль Брох з єрусалимського округу Управління стародавностей зазначив, що дотепер було прийнято ставитися до Елії Капітоліна як до маленького міста. Але виявлення лазні в Старому місті, яка стала першою знайденою будовою, зведеною легіонерами, а також деякі інші знахідки дозволяють припустити, що місто було дуже великим. Брох підкреслив, що Елія Капітоліна вплинула на подальший розвиток Єрусалиму. Зокрема, контур стін Старого міста, судячи з усього, відповідає римським часам.

Newsru

Зараз ви читаєте новину «В Ізраїлі знайшли лазню римського легіону віком 2 тис. років (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 404
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну любими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути
Погода