четвер, 15 березня 2012 14:14

В Індії клонували рідкісну тибетську козу
5

Фото: Фото: Reuters

Індійські вчені з міста Кашмір клонували рідкісну гімалайську козу, вовну якої використовують для виготовлення пашміни та кашеміру. Ведучий вчений проекту - Ріаз Ахмад Шах, зазначив, що клонування цього виду допоможе розширити виробництво цінної пашміни, оскільки клонували вчені саме жіночу особину. Козеня назвали Нурі.

Особливий вид кашмірських кіз, що водиться лише у найпівнічнішому штаті Індії, на межі з Пакистаном та Тибетським плато Китаю, характерний своїм теплим та густим підшерстком, який і використовують у виготовленні пашміни - найтоншої та найніжнішої вовняної тканини.

В Індії тварину клонують не вперше: 2009 року Ріаз Ахмад Шах вже брав участь у першій спробі клонування буйвола Гаріма. Більше 8 років Шах разом зі своїми колегами готувався до створення Нурі, яка народилась 9 березня цього року.

"Технологія лімітована і може бути використана лише кількома країнами світу. Нам доводилось працювати день і ніч, аби досягти результату", - розповідає Шах, - "думаю, клонування може стати порятунком для рідкісних тварин та окремих зникаючих видів."

Зараз ви читаєте новину «В Індії клонували рідкісну тибетську козу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути