Рівно о 08.15 – саме в цей час на місто була скинута бомба під назвою "Малюк" – була оголошена хвилина мовчання. В повній тиші, яку порушувало тільки скрекотінням цикад і гучні удари дзвону, у небо злетіли близько сотні білих голубів, що символізують мир.
Під час хвилини мовчання всі присутні стояли, схиливши голови і склавши перед собою долоні в молитовному жесті. Багато хто з них не міг стримати сліз. Навіть перехожі, які йшли у своїх справах, зупинилися в ці секунди, щоб віддати дань пам"яті загиблим.
У гранітну тумбу меморіалу були вкладені списки, 5221 ім"я людей, що вижили при бомбардуванні та померли протягом останнього року. У результаті загальне число жертв бомбардування зросло до 253 тисяч чоловік. У заході взяли участь посли 42 країн світу, серед яких був і посол Росії – єдиної ядерної держави, представленої на церемонії.
Перед присутніми виступив прем"єр-міністр Японії Синдзо Абе.
"Ми повинні ще раз присягнутися, що будемо і надалі дотримуватися трьох неядерних принципів, прагнути миру у всьому світі й дотримуватися Конституції", - сказав він.
Напередодні на зустрічі з правозахисниками він пообіцяв, що уряд перегляне критерії визнання людей, що постраждали від ядерного бомбардування. Навколо цього питання досі ведуться дискусії. На підставі існуючих норм японські власті часто відмовляють громадянам у виплатах компенсацій як жертвам бомбардування.
Абе також вибачився за недавній вислів екс-міністра оборони Фіміо Кюми, який сказав, що бомбардування Хіросіми і Нагасакі було необхідним заходом для припинення війни, повідомляє РИА "Новости".
Коментарі