У 2004 році серед лауреатів престижної премії було названо одразу трьох жінок - володарку премії з медицини Лінду Бак, з літератури - Ельфріде Єлінек і лауреата премії миру - кенійку Вангарі Маатаї.
Нинішній рік став ще більш особливим - серед 13 нагороджених Нобелівськими преміями приблизно половина - жінки.
Так, лауреатами премії у галузі медицини чи фізіології стали австралійка Елізабет Блекберн, яка працює в США, і американка Керол Грейдер. Ізраїльтянка Ада Йонат стала володарем Нобелівської премії з хімії та німецька письменниця Герта Мюллер - премії з літератури.
Список жінок серед лауреатів цього року завершує професор політології зі США Елінор Остром, яка стала першою жінкою-лауреатом премії з економіки за 40 років її існування.
У цілому серед названих володарів Нобелівських премій - лауреати, що працюють у США, Великобританії, Ізраїлі, Німеччині і народжені в сім"ях із найрізноманітнішими етнічними коренями, а також нерідко мають по два громадянства.
Наймолодшими серед нагороджених цього року стали президент США Барак Обама, який отримав премію миру, і його співвітчизниця-лауреат премії з медицини Керол Грейдер. Обоє народилися в 1961 році. Вручення премії миру Бараку Обамі набуло широкого резонансу і у світлі того, що лауреат - не просто активно діючий політик, а президент країни, ще й заступив на пост не так давно.
До найстарших із лауреатів можна зарахувати володаря премії з фізики - 85-річного Уілларда Бойла, який пропрацював багато років у США і народився в Канаді в 1924 році.
Традиційний тиждень оголошення імен лауреатів тривав з 5 по 12 жовтня. Церемонія вручення премій відбудеться в Стокгольмі й Осло 10 грудня, у день смерті її засновника - Альфреда Нобеля (1833-1896). У столиці Норвегії за традицією відбувається церемонія нагородження лише однією з Нобелівських премій - премією миру. У минулому, 2008 році, Нобелівськими володарями премії стали в цілому 12 лауреатів із США, Франції, Японії, Німеччини та Фінляндії, повідомляє РІА Новості.
Коментарі