Донецька обласна санітарно-епідеміологічна станція заявляє, що водопровідна вода, яка у Донецьку, Горлівці, Єнакієвому, Краматорську та інших містах області останнім часом набула специфічного запаху, не несе загрози здоров'ю людей. Про це сказано в повідомленні обласної СЕС.
За даними СЕС, у зв'язку із установленими аномально високими рівнями температур в річці Сіверський Донець, яка є основним джерелом питного водопостачання Донецької області, впав рівень води.
З метою поповнення її водності з 11 липня в річку почало здійснюватися тимчасове скидання води із Краснопавлівського водосховища, яка містить велику кількість синьо-зелених водоростей різного видового складу.
Окремим водоростям (афанізоменон, анабена) цього водоймища властивий запах дусту — затхлий, застійний, болотний, — який, відповідно, передався у питну воду.
Фахівці зацікавлених служб області, як зазначається, вживають заходів, у тому числі технологічного характеру, для запобігання потрапляння водоростей у питну воду і видалення запахів.
"Але через вкрай бурхливий розвиток водоростей повністю видалити неприємний запах з питної води, на жаль, поки неможливо... Наявність у воді неприємного запаху не становить загрози для життя і здоров'я населення", — повідомляє СЕС.
За даними лабораторій, відхилення якості питної води за мікробіологічними і санітарно-хімічними (окрім запаху) показниками не зареєстровано.
Втім, як зазначає СЕС, з огляду на наявність неприємного запаху у воді, для питних потреб можна рекомендувати вживати воду фасовану, природну або доочищену з роздрібної мережі, яка відпускається в тару споживачів.
Питну ж воду з міського водопроводу СЕС рекомендує відстоювати.
Коментарі
8