Заступник головного лікаря Київської санітарно-епідеміологічної станції Юлій Жигалов не виключає, що заборона на купання на столичних пляжах буде діяти до кінця літа, повідомляє газета "Сегодня".
Видання зазначає, що закривши всі пляжі Києва ще місяць тому, СЕС так і не відновила їх роботу, оскільки чергові проби води виявилися поганими.
"Було виявлено шестиразове перевищення індексу лактозо-позитивних кишкових паличок, який є індикатором загального забруднення води. При нормі для купання у водоймі 5 тисяч паличок на літр води тут було від 25 до 32 тисяч на літр. Крім того, через спеку в водоймах гниють водорості та гине риба", - заявив Жигалов.
Він вважає, що ситуація покращиться тільки восени.
"Все це відбувається з водою через спеку, її температура тримається на рівні 27-28 градусів тепла. Думаю, що ситуація покращиться тільки восени. Адже для того, щоб вода очистилася, необхідно, щоб температура повітря знизилася хоча б до 22 градусів і протрималася такою не менш двох-трьох тижнів. Першим очиститься Дніпро, потім озера, оскільки в них вода змінюється повільніше", - зазначив експерт.
У свою чергу гідробіологи відзначають, що в Дніпрі купатися небезпечно, незалежно від погоди і пори року, оскільки в річку скидається багато відходів. За їх словами, в районі Оболоні небезпечно через очисні споруди Вишгорода, а в районі Нижніх садів в жалюгідному стані знаходяться господарсько-побутові стоки.
"У районі Московського моста скидаються води систем озер Опечень, з яких зливається вся зливова каналізація з Оболоні і всіх навколишніх районів. Гавань - тут судноремонтний завод, суднобудівний, багато автопідприємств і т.д., а під Верхнім і Нижнім Валами проходить подільський колектор, який в районі вантового моста теж скидає забруднену воду в Дніпро", - заявив старший науковий співробітник відділу екології водоймищ Інституту гідробіології НАНУ Юрій Плігін.
Він додав, що водойми на Русанівських садах також забруднені через вигрібні ями приватних будинків.
У комунальному підприємстві "Плесо", яке стежить за київськими водоймами, кажуть, що не в силах вплинути в цьому році на стан їх забрудненості. Гендиректор "Плесо" Павло Походій заявив, що Дніпро очистити неможливо, а на озера можна вплинути, але при наявності величезних коштів.
Коментарі
3