Близько 23 тонн риби, в основному - рибної молоді, загинуло в Кременчуцькому водосховищі в урочищах "Буші", "Очеретяне", "Байкал" Черкаської області.
Про це повідомили в прес-службі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
За інформацією міністерства, це сталося через складні погодні умови – сильні морози спричинили утворення на Кременчуцькому водосховищі льодового покрову товщиною більше 40 см.
У цих урочищах при погіршенні умов фотосинтезу спостерігається зниження вмісту розчиненого кисню у воді, на окремих ділянках мілководдя - значно нижче рибогосподарських нормативів.
На деяких ділянках водосховища, в урочищах "Буші", "Очеретяне", "Байкал" рівень розчиненого кисню у воді досяг критичних рівнів, що викликав замори риби.
Природоохоронними органами Черкаської області та рибопромисловими організаціями проводяться інтенсивні заходи з недопущення заморів та мінімізації їх наслідків.
Державна екологічна інспекція та Головне управлінням рибоохорони в Черкаській області проводять роботи з визначення вмісту розчиненого кисню на проблемних ділянках Кременчуцького водосховища, здійснюють контроль за наявністю водних живих ресурсів на проблемних ділянках, вирубують віддушини в місцях концентрації молоді промислових видів риб, здійснюють заходи механічної аерації води.
Як вважають в Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України, уникнути значних втрат рибопродуктивності Кременчуцького водосховища внаслідок зимових заморів риби неможливо без проведення меліоративних робіт на нерестовищах.
Роботи з рибогосподарської меліорації, які передбачалось провести відповідно до профінансованого з обласного бюджету Черкаської області проекту в 2009 році, не були виконані через неконструктивну позицію депутатів Леськівської та Червонослобідської сільських рад Черкаського району, які не дали погодження на проведення цих робіт, відзначили в міністерстві.
За матеріалом УНІАН
Коментарі
1