Буде неможливо відновити знищені росіянами українські міста у колишньому вигляді.
Державі прийдеться шукати стимули для розвитку постраждалих регіонів, сказав віцепрем'єр з відновлення - міністр з розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков в інтерв'ю "РБК-Україна".
Концепцію післявоєнної відбудови зараз розробляють.
"Працюємо з консультантами, дивимося, які варіанти можуть бути. Минулого року оновили Регіональну стратегію якраз для якісно нового підходу для розвитку громад, зокрема і постраждалих", - сказав міністр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підрахували знищені Росією об'єкти портової інфраструктури
Деякі регіони втратили свою усталену економічну модель. Це або прифронтові області, або то, що межують з Білоруссю і Росією.
"Ми розуміємо, що це вже буде інша економічна ситуація на роки, на десятиліття в цих регіонах. Їх потрібно буде дотувати, стимулювати нові підходи, податкові стимули, шукати інвестиції", - пояснив Кубраков.
Це ж стосується і повністю зруйнованих міст. Наприклад, Бахмуту та Соледару у Донецькій області.
"Там були іноземні підприємства - в Соледарі був великий завод KNAUF, були інші підприємства. У такому вигляді їх відновити, я вважаю, буде неможливо", - вказав він.
Україні варто зосередитися на екстреній відбудові в понищених російською армією містах. Разом із цим треба займатися і розвитком економіки на місцях. Інакше людям не буде сенсу повертатися. Ці питання може розв'язувати місцева влада. А глобальним відновленням країни має зайнятися уряд. Де брати на це гроші, яку допомогу просити в Заходу, як працювати з іноземними благодійними фондами і чого чекати від Російської Федерації в інтерв'ю Gazeta.ua розповідає Віктор Андрусів, голова правління Київської школи державного управління ім. С. Нижного.
Коментарі