В Україні запустили пілотний проєкт жіночих купе.
Придбати квитки вже можна у мобільному додатку. Попит на таку послугу виник через те, що далеко не всі жінки почуваються безпечно під час нічних поїздок, ідеться у сюжеті ТСН.
Поки така опція доступна лише на чотирьох рейсах далекого сполучення – два потяги курсуватимуть з Києва, один – рушатиме з Дніпра, і ще один – з Харкова.
"Це поїзди, на які є скарги, або згідно нашої аналітики, траплялись більш за все якісь конфліктні ситуації", – пояснили в Укрзалізниці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жіночі купе від Укрзалізниці зʼявились у продажу
Придбати квитки можна через мобільний застосунок, продажі стартують від 30 червня, їхня вартість не відрізнятиметься від загальної.
Місця для жінок з дітьми до 6-ти років у додатку промаркують.
"Якщо раптом хтось переплутав і ми побачимо, що чоловік придбав квиток у жіноче купе – то наш контактний центр телефонуватиме пасажиру і буде йому казати, що це квиток в жіноче купе і, на жаль, ми не можемо вас туди допустити", – пояснюють в Укрзалізниці.
Також додають, що слідкуватимуть за попитом. На етапі "пілоту" на кожен із маршрутів виділили по три купе.
Тим часом, думки на столичному вокзалі розділилися – хтось ініціативу підтримує.
"Жіночі вагони – це дуже зручно. Я не те, що гендерна якась, але це дуже добре. І для чоловіків, і для жінок – ніхто нікому не заважає", – каже одна із пасажирок.
Дехто відверто не розуміє навіщо це робити.
"Якби іншого вибору не було, а тільки жіноче купе - то так. А спеціально ганятися за таким квитком не стала б", – каже інша пасажирка.
Укрзалізниця запровадила жіночі купе.
Це зробили для підвищення безпеки у потягах, повідомили в компанії 23 травня.
Жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі. Поточне рішення залізниці – допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів.
Одним із таких заходів стане "пілот" з жіночими купе, зазначив голова правління Укрзалізниці Євген Лященко.
Коментарі