Світлана Котляренко розповіла, як отримала допомогу на меблі та ремонт у Німеччині та пояснила, скільки виділяють коштів на кожну з кімнат.
"При переїзді ми отримали допомогу від біржі праці на ремонт, меблі та побутову техніку. Спочатку ми з чоловіком жили у двокімнатній квартирі, яку для нас винаймала міська влада, А згодом перебралися в двокімнатну квартиру, яка була без ремонту. Це помешкання здавали без фото, але був опублікований план квартири і нам він сподобався. Коли приїхали на оглядини, виявилось, що житло без ремонту і навіть без підлоги. Але власник запевнив, що ми зможемо подати заяву на біржу праці на ремонт і меблі", - розповідає Світлана.
Кошти прийшли досить швидко, але сума українку здивувала. На житло площею 61 квадратний метр виділили 394 євро. Гроші розподілили по кімнатах.
"Про можливість одноразової допомоги на меблі, ми знали з самого початку. Ось тільки скористатися нею не могли, оскільки жили в соціальній квартирі, яку для нас знімало місто. Місто нам і виділило з самого початку деякі меблі і техніку. Цю допомогу можна отримати, тільки якщо знімаєте квартиру вже самі і отримуєте соціальну допомогу", - каже українка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка розповіла, як стала далекобійницею в Польщі
Родина не розписувала, які саме меблі їй потрібно, в заявці вказали лише перші необхідні.
"Пізніше зрозуміли, що це була помилка з нашого боку. Адже мийки в списку немає, а це необхідна річ. І так само у нас два коридори і їдальня зона, куди теж потрібні лампи. У підсумку на двох осіб нам виділили 1490€. При тому, що нашій подрузі на одну людину 1260€", - додає Світлана.
Перевіряючі можуть прийти і перевірити, які меблі є в квартирі і на них гроші не виділятимуть.
"У новій квартирі ми пофарбували стіни у сірий колір. У Німеччині зазвичай всі стіни білі, тому це вже суттєва зміна", - каже українка⠀
Киянка Світлана Котляренко переїхала у місто Бохум в Німеччині. Веде блог про життя і ціни в країні, особливості менталітету німців та подорожі.
Коментарі