Держпродспоживслужба визначила найпроблемніші нехарчові товари, виявлені в Україні у 2024 році.
Рівень небезпеки цих товарів оцінювався за даними міжнародної системи RAPEX.
До переліку входять:
- іграшки з токсичними речовинами або дрібними деталями, небезпечними для дітей;
- електричне та електронне обладнання, яке становить ризик займання чи ураження електричним струмом;
- освітлювальні пристрої, що не відповідають нормам випромінювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Популярна спеція втрачає свій смак: виробники скорочують виробництво і шукають нові сорти
Зазначається, що спеціалісти Служби впродовж 2024 року здійснили понад 900 перевірок характеристик продукції, у результаті яких було виявлено понад 746 тис. одиниць ламп із неспрямованим випромінюванням і понад 200 тис. одиниць низьковольтної продукції, що не відповідають вимогам безпеки та могли становити ризик для здоров'я споживачів.
"Продукція, що не відповідає встановленим вимогам, класифікується як така, що має високий ступінь ризику. Це особливо стосується товарів, призначених для вразливих груп споживачів - дітей, вагітних жінок, осіб похилого віку, а також продукції, яка містить небезпечні хімічні або біологічні речовини", - зауважили у Держпродспоживслужбі.
За два місяці дії програми "Національний кешбек" продажі українських продуктів зросли на 9,5% у кількості, і на 4% у грошах.
У категоріях "молочні продукти" та "кондитерські вироби" відбулося перетікання попиту з імпортних товарів до українських обсягом 12%. На 30% зросла кількість громадян, що купують переважно українські товари. На 19% побільшало тих, для кого вони становлять більш ніж половину споживчого кошика.
Коментарі