За даними експертів Світового Банку, кількість неформально зайнятих українців склала майже 23% від всього працюючого населення. Через "чорні" доходи держава недоотримує майже 100 млрд. грн., говорять у Федерації роботодавців. Поки компанії мінімізують податки, працівники не здійснюють у повній мірі відрахування до пенсійного, інших страхових фондів. Відповідно, чекати соціального захисту, а в майбутньому – достойної старості з гідною пенсією не доводиться. Вже сьогодні близько 4 млн. українців отримують близько 900 грн. пенсії – кількість легально працюючих зрівнюється з кількістю тих, хто виходить на заслужений відпочинок. Неформальна зайнятість погіршує соціальну захищеність працівників: позбавляє їх прав на пільги, відпустки, лікарняні і т.д.
У Державній службі зайнятості говорять, що прищеплювати культуру професійних стосунків потрібно ще з юного покоління – потенційних працівників та роботодавців. Інформацію про плюси легальної праці та недоліки неформального працевлаштування тут розмістили у профорієнтаційних щоденниках, які безкоштовно розповсюдили серед учнів 7-10 класів.
"В профщоденнику, зокрема, викладені основи законодавства про зайнятість, де пояснюється, яка робота являється легальною, яка нелегальною. Сюди внесені основи поняття про соціальний діалог. Все викладено в доступній формі у вигляді соціальної мережі "Профі" - це зручно, тому що, практично, вся молодь зараз працює в Інтернеті", - говорить директор державної служби зайнятості Володимир Галицький.
До всього, у школах служба зайнятості встановлює профорієнтаційні термінали "Живи і працюй в Україні!", де інформація про трудове законодавство, місцевий ринок праці постійно оновлюється.
Коментарі