Ексклюзиви
Неділя, 12 грудня 2010 10:50

Українці починають курити у 16 років, пиячити - у 18

Українці починають курити у 16 років, пиячити - у 18

За даними Світового банку, 36% українців курять, з них 31% — щодня. Це вище середнього показника — 28,6% по Європейському регіону (за даними ВООЗ). Більш схильні до куріння, у тому числі щоденного, чоловіки з початковою освітою і жінки з вищою освітою.

Такі дані оприлюднені в дослідженні Світового банку під назвою "Основні причини високого рівня смертності в Україні".

Причому середній вік початку куріння серед щоденних курців знижується і на сьогоднішній день становить 16 років. Найменше щоденних курців на заході країни (24,6%), найбільше — на сході (34%). 80% щоденних курців — чоловіки. У молодшій віковій групі курців у чотири рази більше, ніж у старшій.

20% українців не відмовляють собі в надмірному вживанні або зловживання алкоголем.

Це явище більш поширене серед чоловіків (80%). Надмірне вживання або зловживання алкоголем починається замолоду (28% у віковій групі 18-29 років) і збільшується з віком, досягаючи пікових значень у віковій групі 40-49 років (26,7%), після чого починає знижуватися (що може свідчити про високу смертність питущих).

Найбільше чоловіків, що надмірно вживають або зловживають алкоголем, належать до вікової групи 18-29 років (31,8%), найбільше жінок - до групи 40-49 років (35,8%).

Кожен десятий українець малорухомий (тобто мало ходить пішки, їздить на велосипеді, працює вдома або у дворі, займається спортом і т.д.).

Найбільше турбують високі показники (11%) малорухомого способу життя у віковій групі 18-29 років. Приміром, у Чехії цей показник становить 3,7%, в Угорщині - 7,1%.

17% смертей у 2004 році були викликані такими факторами ризику як паління, зловживання алкоголем і порушення правил дорожньої безпеки.

Зокрема, Україна займала друге місце за рівнем смертності від зловживання алкоголем (включаючи алкогольний психоз) у всьому Європейському регіоні ВООЗ, поступаючись першістю лише Естонії.

Згідно з даними Світового банку, 94% цих смертей можна було уникнути завдяки відповідній профілактиці.

Нагадаємо, за даними президента Віктора Януковича, українські діти і молодь вживають найбільше у світі алкоголю і тютюну.

Як відомо, українці – другі у світі за кількістю курців після Греції. Держкомстат України констатує постійно зростаючу кількість тих, хто курить, серед дітей від 12 років. Серед регіонів лідером серед курців є Донеччина, де палить 27,5% населення від 12 до 18 років. Половина цих людей викурює за добу від 16 до 20 сигарет.

Дзеркало тижня, Інтерфакс-Україна

Зараз ви читаєте новину «Українці починають курити у 16 років, пиячити - у 18». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 46426
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода