Про це на прес-конференції заявив заступник директора Департаменту екологічної безпеки Мінприроди Олександр Посмітний.
"За 2007-2009 роки з України було вивезено 1899 тонн непридатних пестицидів. Протягом 2010 року було вивезено близько 1700 тонн. Планується вивіз ще близько 200 тонн", - сказав Посмітний.
Директор державного Національного центру поводження з небезпечними відходами Андрій Любімов уточнив, що цього року буде вивезено 175 тонн непридатних пестицидів з Івано-Франківської області, 100 тонн - з Тернопільської області, 177 тонн - з Хмельницької області, 800 тонн - з АРК, 15 тонн з Чернівецької області, 160 тонн - з Волині, 900 тонн - з Донецької, 177 тонн - з Луганської, 177 тонн - з Кіровоградською, 50 тонн - з Київської, 200 тонн - з Дніпропетровської області. На сьогодні з території України вже вивезено 110 тонн пестицидів з Київської області, 321 тонна - з Запорізькою, 77 тонн - з Херсона, 59 тонн - з Вінницької області. Крім того, буде вивезено 310 тонн преміксів.
"Цього року ми вперше серйозно підійшли до вирішення питання калуської екологічної катастрофи. З 76 року там був похований гексахлорбензол - одна з найбільш токсичних речовин, яка зберігається в Україні. Бочки, в яких він був упакований, вже давно згнили. Із землі його викопували екскаватором. На сьогодні з полігону токсичних відходів у Калуші вилучається 8,5 тис. тонн гексахлорбензолу. За останній місяць з цього полігону вилучили 6 тис. тонн. Зараз речовина упаковано належним чином і не отруює навколишнє середовище. Вона повністю підготовлена до відправки за кордон" , - повідомив Любімов.
Він пояснив, що пестициди є безгоспними - це "спадок", яке залишилося України після розпаду Радянського Союзу. Більшість з шкідливих речовин - сільськогосподарська хімія. Відходи стали власністю держави, яка змушена виділяти гроші на вивіз і знищення їх за кордоном.
"На реалізацію програми в цьому році виділено 32 млн гривень. З минулого року перейшло ще 16 млн гривень, які не використали. Обласні фонди виділили близько 20 млн зі своїх природоохоронних фондів. Знищення 1 тонни непридатних пестицидів коштує більше 20 тисяч гривень. Ми підписали контракти із заводами по знищенню шкідливих речовин і вивозимо сміття в Польщу, Англію, Німеччину, Швецію", - сказав директор центру.
Коментарі