В Україну доставили 10 тис. доз вакцини проти мавпячої віспи Jynneos.
Щеплювати людей, які належать до групи ризику, будуть безкоштовно, повідомило 28 лютого Міністерство охорони здоров'я.
"Jynneos – це жива вакцина проти натуральної віспи та віспи мавп. Вона призначена для людей віком від 18 років, які мають високий ризик зараження", – ідеться у повідомленні.
Повний курс складається з двох доз із інтервалом у 28 днів. Люди, які уже були щеплені проти натуральної віспи, також можуть вакцинуватися проти мавпячої віспи, якщо з того часу минуло понад 10 років.
Вакцину передало Україні Управління Європейської комісії з питань готовності та реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоровʼя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВООЗ перейменувала мавпячу віспу: до чого тут расизм
Вакцинація рекомендована медичним працівникам, які належать до групи ризику зараження, а також людям, які мають високий ризик інфікування.
"МОЗ розподілить та направить вакцину до регіонів, відповідно до потреб кожної області", – звітує відомство.
Віспа мавп – віспоподібне захворювання, спричинене вірусами родини поксвірусів. За симптомами схоже на натуральну віспу. Передається через будь-який тісний фізичний контакт із висипом на тілі інфікованої людини, через кашель або чхання, торкання одягу, постільної білизни, рушників, якими користувався хворий.
15 вересня в Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп. Пацієнт на стаціонарному лікуванні. Він має легкий перебіг хвороби.
В Україні реєструватимуть випадки мавпячої віспи, але епідеміологічного спалаху боятися не варто. Такий прогноз дав головний санітарний лікар Ігор Кузін.
Початкові симптоми: лихоманка, головний біль, м'язові болі, біль у спині, збільшення лімфатичних вузлів, виснаження. Може бути висип, який часто починається на обличчі, а потім поширюється на інші частини тіла, зокрема на геніталії.
Експерти вважають, що молоді люди більше ризикують заразитися чи захворіти на цю недугу, оскільки вони рідше були вакциновані проти віспи, яку подолали у 1980-х.
Коментарі