Україна фундаментально відрізняється від тієї країни, якою була 2013-го. Ми стали вільніші, незалежніші, почали краще керувати своєю долею.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін.
"Але після Революції гідності був шанс перезавантажити державу. Його не використали. Олігархічна система, яку маємо зараз, ніколи не ввійде в ЄС чи НАТО.
Треба навчитися функціонувати як європейська нація. Я великий фанат мережевих політичних об'єднань. Так люди залучаються до керування державою. Кожен громадянин має замислитись, чому простір навколо нього не дає відчуття якості життя і безпеки. Багато українців їдуть за кордон не так за великою зарплатою, як за перспективами, яких не бачать в Україні. Київ перетворився на місто третього світу. Погана якість повітря, води, трафіку, охорони здоров'я. Ми досі відстала держава. Або перезавантажимось, або загрузнемо в цій реальності", - вважає дипломат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Це катастрофа для нашого іміджу" - Клімкін розповів про наслідки для України від імпічменту Трампа
За його словами, має бути не лише політичний проєкт, а й громадський рух і драйв.
"Треба зрозуміти, що далі так жити не можна. Завжди будемо бідні в такому разі. Революція гідності дала людям почуття, що вони можуть щось змінити, смак свободи. Але соціальна й економічна модель держави лишилася стара. Треба довести українцям, що держава може допомогти тим, хто цього потребує. Іншим - гарантувати свободу діяльності", - додає Клімкін.
Повне інтерв'ю з Павлом Клімкіним читайте у журналі "Країна" від 20 лютого або тут.
Коментарі
1